تبلیغات
وبلاگ تخصصی موشکی نظامی؛ بروزترین وبلاگ هوانوردی
در نگاه آنان که پرواز را نمی فهمند، هرچه بیشتر اوج بگیری، کمتر دیده می شوی 


بنر وبلاگ
2n8r3vxodtcy49qmeooq.png  


در صــورت تمــایل برای تبــادل بنر، ابتـــدا
این بنـر  را در وبـلاگ خود قــرار دهـــید و
سپـس به ما اطلاع دهیـد تا بنر شـما را
در وبلاگ قــرار دهیم.
نظر سنجی
قدرتمند ترین کشور منطقه از لحاظ نظامی کدام است؟


سایت ها و وبلاگ های هوافضا - نظامی
بنر های دوستان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام جزئیات سامانه موشکی جایگزین S300 ، اعلام کرد که ایران نیاز به ساخت سامانه موشکی S300 ندارد ولی ساخت سلاح های مشابه دیگر را در دستور کار دارد.

به گزارش مهر، احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص علت برگزاری مانور سپاه در خلیج فارس عنوان کرد؛این مانور بخشی از آمادگی رزمی کشورمان بوده است که در آن هم سلاح های جدید و هم تاکتیک های جدید برای تامین هر چه بیشتر امنیت منطقه از سوی سپاه اجرا خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی ایران سامانه موشکی S300 را تولید کرده است نیز گفت: ما نیاز به ساخت سامانه موشکی S300 نداریم ولی ساخت سلاح های مشابه دیگر را در دستور کار داریم و چیزی که تولید شده مربوط به سامانه برد متوسط بوده است که خبرش منتشر شده است البته با توجه به اینکه 50 درصد از درگیریهای هوایی در برد متوسط صورت می گیرد این سامانه پدافند هوایی برد متوسط می تواند بسیار موثر و جایگزین خوبی برای S300  باشد.

وحیدی در پاسخ به خبرنگارانی که خواستار اطلاع یافتن از جزئیات این سامانه موشکی شدند نیز عنوان کرد: این سامانه موشکی تماما در داخل کشور تولید شده با سه رادار هوایی و با موشک کاملا بومی، بردی بالای 40 کیلومتر و ارتفاع 20 کیلومتر با قدرت مانوری بسیار بالا می باشد.

وزیر دفاع در ادامه درباره این سئوال که برخی از مقامات آمریکایی ادعا کرده اند که ایران می خواهد موشک هایی با برد بالایی که به آمریکا برسد تولید کند، گفت: ما هم اکنون چنین برنامه ای نداریم زیرا ایران امروز توانمندی بسیار بالایی دارد و این کارها را بر اساس سیاستها و دکترین خود انجام می دهد البته ممکن است این ادعاها از سوی مقامات آمریکایی یک نوع عملیات روانی باشد.

وی  در پاسخ به این سئوال که ادعاهای اخیر رابرت گیس در خصوص بازدارندگی هسته ای ایران نیز اظهار داشت: این تهدید بیش از آنکه تهدید باشد بیان ضعف آن هاست . کسی به کشوری تهدید بازدارندگی هسته ای می کند که احساس کند قدرت متعارف و جنگ افزار متعارفش به کار نمی آید و اگر این اعتراف آنها را مبنا قرار دهیم آنها خودشان به این نتیجه رسیده اند که ایران به چنان قدرتی رسیده که با جنگ افزارهای متعارف هم نمی توانند ملت ایران را به زانو درآورند.

[ پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389 ] [ 07:56 ب.ظ ] [ امیر ]
.: Weblog Themes By M.A.Heydari :.

درباره وبلاگ

برای آنان كه پرواز را می فهمند
:: نویسنده : محمدامیرحیدری
موضوعات
دانلود آخرین نسخه شبیه ساز پرواز
آمار سایت
بازدیدهای امروز :   فروند
بازدیدهای دیروز :  فروند
كل بازدیدها : فروند
بازدید این ماه : فروند
بازدید ماه قبل : فروند
تعداد نویسندگان :  فروند
كل مطالب : سورتی
آخرین بروز رسانی :